• SUMMER SALE
 • do -30% NA WSZYSTKO

Obrączki z fazą

( ilość produktów: 11 )

Obecnie wiele przyszłych małżeństw wybiera złote obrączki z fazą w kolorze żółtego złota jako symbole wiecznej miłości, gdyż jest to wybór najbardziej tradycyjny. Te dwa drobne okręgi o barwie płynnego miodu doskonale prezentują się na dłoni zarówno panny młodej, jak i pana młodego!

 

Wybór tak ważnej w naszym życiu biżuterii nie jest prosty, ponieważ liczy się nie tylko jej wygląd, ale również komfort noszenia oraz wytrzymałość. Złote obrączki z fazą cechuje niezwykle ekskluzywny wygląd oraz wysoka trwałość. Tego typu biżuteria występuje w różnych rozmiarach, szerokościach i próbach, co wpływa na efektowność ozdoby. Z tego względu, wybierając nasze wymarzone symbole miłości, koniecznie powinniśmy wziąć pod uwagę każdy z wymienionych aspektów. Dzięki temu, nawet po kilkunastu latach, nadal będziemy zadowoleni ze swoich obrączek ślubnych z fazą!

 

 

Złote obrączki z fazą – tradycja czy nowoczesność?

Kiedy myślimy o biżuterii wykonanej ze złota, zazwyczaj przychodzi nam na myśl ta w kolorze żółtym. Jednakże, obrączki ślubne z fazą występują także w kolorze białego i różowego złota. Mając tak szeroki wybór, podjęcie decyzji dotyczącej zakupu tego idealnego modelu może stać się jednak bardziej skomplikowane. Obrączki z fazą powinny być dopasowane do charakterów państwa młodych. Oznacza to, że jeżeli bardzo cenimy sobie tradycję, to obrączki z fazą w kolorze klasycznego złota będą jak najbardziej odpowiednie! Natomiast, jeśli bardziej podoba nam się biżuteria nowoczesna i niekonwencjonalna, to idealnie sprawdzą się obrączki w kolorze różowego lub białego złota.

 

Pierwsze złote obrączki z fazą

Pierwsze złote obrączki nosili już Izraelici w pierwszym tysiącleciu przed naszą erą. W tamtych czasach miały one nie tylko znaczenie symboliczne, lecz także stanowiły potwierdzenie podpisania kontraktu małżeńskiego oraz gwarancję dotrzymania jego warunków. W kolejnych wiekach to znaczenie obrączek ślubnych zdecydowanie ugruntowało się i jest aktualne po dzień dzisiejszy. Tym sposobem złote obrączki z fazą stały się popularne na całym świecie jako uniwersalny symbol miłości małżonków. Dopiero w XIII wieku zostały one uznane przez Kościół katolicki za symbol małżeństwa potwierdzonego prawem kanonicznym.

 

Na którym palcu powinniśmy nosić obrączki z fazą?

Tradycja noszenia obrączki na serdecznym palcu lewej dłoni sięga aż do czasów starożytnych. Według ówczesnych wierzeń przez palec ten przechodziła tak zwana vana amoris, czyli żyła miłości, prowadząca krew z palca prosto do serca. Zwyczaj ten przetrwał do dzisiaj w takich krajach, jak: USA, Brazylia, Meksyk, Kanada, Wielka Brytania, Irlandia, Francja, a także Szwecja, Słowenia czy Włochy. Co ciekawe jednak, w krajach Europy Środkowej i Wschodniej, w tym również w Polsce, obrączkę ślubną nosi się na prawej dłoni.

 

Czym charakteryzują się obrączki ślubne z fazą?

Obrączki z fazą to świetna propozycja dla par ceniących sobie tradycyjne wzornictwo. Fazowanie jest to proces, podczas którego poprzez usunięcie części materiału na krawędzi obrączki tworzone są fazy. Takie obrączki z fazą mają załamane i nieco ścięte krawędzie. Dzięki temu wyglądają one elegancko, a zarazem są niezwykle komfortowe w noszeniu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą pięknych złotych obrączek z fazą!

  Zaufane Opinie IdoSell
  4.90 / 5.00 1015 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2024-07-22
  Wszystko ok
  2024-07-12
  Super kontakt ze sklepem, miła i profesjonalna obsługa, szybka realizacja, a co najważniejsze piękny produkt wysokiej jakości. Zdecydowanie polecam!
  pixel