Złote kolczyki koła - esencja kobiecości

2020-06-17
Złote kolczyki koła - esencja kobiecości

Początki historii złotych kolczyków kół

Tradycja noszenia okrągłych kolczyków rozwijała się równolegle w różnych częściach świata. Jako jedną z kultur, które zapoczątkowały noszenie tej ozdoby, podaje się starożytnych Sumerów. Biżuteria w formie kół miała być noszona na terenie Mezopotamii już w III wieku p.n.e. W XVI wieku na terenie Europy ozdoby nosili głównie mężczyźni. Miały one świadczyć o ich bogactwie i wysokim statusie społecznym. Popularność kolczyków kół znacznie wzrosła w latach 60. Zwłaszcza na terenie Stanów Zjednoczonych sławę zyskał wówczas ruch Black Power. Jedną z jego konsekwencji było to, że osoby afroamerykańskiego pochodzenia zaczęły nawiązywać w ubiorze do tradycji swoich przodków. Panie stawiały m.in. na fryzury, których podstawą były naturalne kręcone włosy. W biżuterii natomiast królowały właśnie kolczyki koła. Ten kształt biżuterii jest też mocno związany z kulturą latynoamerykańską. Obecnie złote kolczyki w kształcie kół noszone są w wielu regionach świata. Do popularności tego typu ozdób przyczyniły się m.in. gwiazdy estrady, które chętnie decydowały się na ten dodatek. Wśród nich można wymienić np. Dianę Ross, Jennifer Lopez czy Beyonce.

Jak dobrać kolczyki koła do kształtu twarzy?

Obecnie na rynku jubilerskim dostępny jest niezwykle bogaty wybór kolczyków w kształcie koła. Niektóre z nich urzekają subtelnością, a inne przyciągają wzrok niecodzienną formą i efektownymi zdobieniami. Przy wyborze odpowiedniej pary kluczową rolę odgrywają upodobania każdej z Pań, jednak jeżeli ma się trudności w podjęciu decyzji, można kierować się wskazówkami, które ułatwią dobranie idealnych kolczyków do kształtu twarzy. Właściwie dopasowana biżuteria wydobędzie piękno rysów twarzy i pomoże ukryć ewentualne mankamenty. Panie o owalnym kształcie twarzy znakomicie prezentują się w dużych kołach. Najbardziej polecane są zwłaszcza cienkie modele. Dla osób o kwadratowej twarzy dedykowane są w sposób szczególny kolczyki w kształcie owalu lub łezek. Biżuteria taka złagodzi mocne rysy twarzy i nada im lekkości. Nieduże, ale za to zdobione koła są wskazane dla kobiet z trójkątną twarzą. Ozdoba taka sprawia, że twarz wydaje się drobniejsza, a linia wąskiego podbródka ulega złagodzeniu. Podobne modele uważane są za najlepszy wybór dla okrągłej twarzy. Dekoracyjne koła o niewielkiej średnicy dodadzą twarzy nieco lekkości. Należy jednak pamiętać, że najważniejszą rolę w doborze biżuterii odgrywa to, jak się w niej czujemy. Nie raz zdarza się, że indywidualny zestaw cech sprawia, że np. Paniom o okrągłej twarzy pasują duże koła, a Panie o owalnej twarzy preferują drobne kolczyki.

Bogaty wybór. Kolczyki koła z zawieszką

Wciąż wiele osób kojarzy złote kolczyki koła z jednym tradycyjnym fasonem. Prawdą jednak jest, że obecnie dostępny jest tak szeroki wybór tego typu biżuterii, że każda z Pań bez najmniejszego problemu znajdzie coś odpowiedniego dla swojej urody i trybu życia. Cienkie i delikatne złote kolczyki kółka są idealnym wyborem dla kobiet preferujących minimalistyczne rozwiązania. Subtelna ozdoba będzie miłym akcentem, jednak nie będzie przy tym odciągać uwagi od reszty ubioru. Kolczyki w takim stylu sprawdzą się nawet w biurze. Przy eleganckim dress codzie dobrze sprawdzają się również koła o fasetowanej powierzchni. Ważne jednak jest, aby w takim przypadku stawiać na modele o małej średnicy. Prawdziwym przebojem ostatnich miesięcy są kolczyki złote koła z cyrkoniami. To wyjątkowo dekoracyjne modele, które zakładane są zwłaszcza na wieczór. Można mieć pewność, że z takimi kolczykami będzie się zwracać uwagę. Niecodziennymi wariantami są także koła z diamentowanych kulek oraz z ozdobnymi zawieszkami. To świetny wybór dla odważnych Pań, które lubią dodać trochę błysku do swojego look’u.
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 990 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-04
Polecam
2024-05-21
Piękna biżuteria. Polecam
pixel