Motywy w biżuterii. Część 1 - biżuteria z nieskończonością

2018-05-05
Motywy w biżuterii. Część 1 - biżuteria z nieskończonością

Bez różnicy, czy szukamy biżuterii dla siebie czy na prezent dla bliskiej osoby, warto znać przesłanie kryjące się za dodatkiem, który wpadł nam w oko. W tej serii wpisów wymieniamy najpopularniejsze motywy w biżuterii, opisujemy ich symbolikę i radzimy, z jakimi stylizacjami je łączyć. W pierwszej części prezentujemy co oznacza motyw nieskończoności w biżuterii i wyjawiamy, dlaczego gwiazdy show-biznesu tak go kochają.

Jak wygląda symbol nieskończoności?

Wizualnie znak nieskończoności to zwyczajnie odwrócona cyfra 8, występująca w pozycji poziomej. Skąd w takim razie tak duża popularność tego motywu? Znak nieskończoności wyraża najgłębsze uczucia, którymi darzymy najbliższych. Mowa w szczególności o miłości i przyjaźni. Jest więc doskonałym pomysłem na prezent dla drugiej połówki, przyjaciółki, mamy oraz siostry. Ponadto, motyw nieskończoności w biżuterii symbolizuje dostatek i gotowość do zmian na lepsze. Jeśli jesteś dynamiczną osobowością, otwartą na dalszy rozwój życiowy, wyraź to wybierając biżuterię z motywem nieskończoności! Od kilku lat motyw nieskończoności jest szalenie modny w biżuterii, o czym świadczą liczne celebrytki, które lubują się w naszyjnikach, pierścionkach i bransoletkach ze znakiem nieskończoności. Do najbardziej znanych należą Miranda Kerr, Natalia Siwiec, Kinga Rusin oraz Agnieszka Woźniak-Starak.

Naszyjnik złoty znak nieskończoności

Co symbolizuje biżuteria z motywem nieskończoności? Komu podarować ją na prezent?

  • stabilny, wierny związek - nosząc biżuterię ze znakiem nieskończoności można dać światu jasny przekaz, że Wasza miłość jest bardzo silna i nigdy Was nie rozłączy. Jest to również forma talizmanu - sprawi, by Wasze uczucie trwało wiecznie. Dwa połączone okręgi tworzące znak nieskończoności obrazują ideę “razem na zawsze”.
  • prawdziwego przyjaciela - wiesz, o kim mowa. Chodzi o tego jednego najbliższego przyjaciela, który nigdy Cię nie zawiódł i możesz na niego liczyć w każdej sytuacji. Podaruj mu biżuterię z symbolem nieskończoności. A jeszcze lepiej będzie, jeśli oboje będziecie nosić ten znak - wtedy Wasza przyjaźń będzie trwała nieskończenie.
  • duszę artysty - jeśli masz artystyczną naturę - tworzysz niepowtarzalne dzieła w muzyce, literaturze, sztuce czy modzie, nosząc biżuterię z motywem nieskończoności zyskasz nieskończoną kreatywność. A może Twoja przyjaciółka/przyjaciel jest artystką? Ułatw jej twórczą pracę, podarowując złotą celebrytkę ze znakiem nieskończoności.
  • pamięć o bliskich - kiedy Twoja druga połówka dużo podróżuje i nie widzicie się przez dłuższy czas, sprezentuj jej naszyjnik z motywem nieskończoności - w ten sposób nigdy o Tobie nie zapomni.
Pozłacana srebrna bransoletka nieskończoność z cyrkoniami

Do jakich stylizacji dobierać biżuterię ze znakiem nieskończoności?

Przy wyborze biżuterii, często ważne dla nas jest, do jakich kreacji będziemy mogli ją założyć. Pod tym względem biżuteria z nieskończonością jest bardzo praktyczna. Przede wszystkim jest świetnym uzupełnieniem codziennych stylizacji - możesz nosić ją do pracy lub na uczelnię. Równie dobrze sprawdzi się podczas wyjść na miasto oraz na bardziej oficjalnych uroczystościach. Czyni to biżuterię z motywem nieskończoności bardzo uniwersalnym dodatkiem na każdą okazję.

Zobacz naszą kolekcję biżuterii z motywem nieskończoności:

Pokaż więcej wpisów z Maj 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 987 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-06
Wszystko bardzo sprawnie i szybko
2024-06-06
Bardzo szybka przesyłka
pixel