• SUMMER SALE
  • do -30% NA WSZYSTKO

Mechanizm kwarcowy czy automatyczny? Poznaj podstawowe różnice w budowie czasomierzy

2019-12-09
Mechanizm kwarcowy czy automatyczny? Poznaj podstawowe różnice w budowie czasomierzy

Na współczesnym rynku zegarmistrzowskim znajdziesz dziesiątki tysięcy pierwszorzędnej jakości produktów. Niemalże każda marka w swojej ofercie posiada kilkanaście czasomierzy, które są kategoryzowane ze względu na cenę, zastosowanie oraz rodzaj mechanizmu. Podczas tego artykułu rozłożymy na czynniki pierwsze zegarki automatyczne i kwarcowe. Poznaj ich najmocniejsze strony zanim dokonasz zakupu wymarzonego sprzętu!

Z kwarcem za pan brat. Zobacz, jakie są największe zalety najpopularniejszego mechanizmu

Jako doświadczony sprzedawca pierwszorzędnej jakości biżuterii zauważamy, że zegarki kwarcowe cieszą się największym powodzeniem wśród Klientów poszukujących sprawdzonych rozwiązań w zakresie kupna niezawodnego czasomierza. Na stronie internetowej Bovem możesz znaleźć setki zarówno męskich, jak i damskich produktów najbardziej docenianych marek na rynku. Skąd aż tak duża popularność mechanizmu kwarcowego? Ogromną zaletą tego typu zegarków jest... bateria!

Akumulator wywołuje drgania kryształu. Szacuje się, że występują one z częstotliwością nawet do trzydziestu dwóch tysięcy na jedną sekundę, co sprawia, że czasomierze kwarcowe charakteryzują się najdokładniejszym pomiarem. Niewielki margines błędu w odczycie oraz bardzo przystępna cena sprawiają, że takie urządzenia całkowicie zdominowały rynek zegarków. Posiadając takie urządzenie warto zadbać o regularne serwisowanie oraz natychmiastową wymianę rozładowanego akumulatora. Wcześniej wspomniane czynności wykonasz w autoryzowanym centrum serwisowym bądź w punktach zegarmistrzowskich, które nadal utrzymują się na mapie największych miast.

Automat nie odszedł do lamusa, co potwierdza rosnące zainteresowanie zegarkami Orient

Czy postęp technologiczny i rosnąca popularność mechanizmów kwarcowych sprawiły, że zegarki automatyczne są dziś czasomierzowym reliktem przeszłości? Jesteśmy bardzo daleko od takiego stwierdzenia. Bezakumulatorowe urządzenia odmierzające czas wciąż cieszą się zainteresowaniem na wysokim poziomie. Zwłaszcza wśród prawdziwych pasjonatów wyrobów zegarmistrzowskich. Jednym z najbardziej znanych i cenionych producentów zegarków automatycznych jest Orient. Japońska marka od wielu lat udowadnia, że można rywalizować z prestiżowymi, szwajcarskimi manufakturami. Jej fani doceniają ponadczasowy charakter i duszę czasomierzy. Ogromną zaletą mechanizmu automatycznego jest możliwość serwowania bez konieczności wymian akumulatora. Zegarki Orient ładują się samoczynnie podczas codziennej eksploatacji. Tak. Kupno tego typu czasomierza wymusza na Tobie regularne zakładanie go na nadgarstek, jednak dla prawdziwego pasjonata niezawodnych zegarków to żaden problem, a wręcz ogromna przyjemność. Niezwykle przydatnym urządzeniem dla posiadacza takiego dodatku będzie profesjonalny rotomat, który dokładnie imituje ruchy ludzkiego nadgarstka.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1004 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-10
Wszystko ok
2024-07-10
Łańcuszek wspaniałe się nosi jest mocny i bardzo praktyczny
pixel