Biżuteria złota czy srebrna?

2018-09-20
Biżuteria złota czy srebrna?

Biżuteria dopasowana do Twoich indywidualnych potrzeb

Obecnie rynek jubilerski charakteryzuje się ogromną gamą produktów o najróżniejszych kształtach i kolorach. Liczne rodzaje kamieni szlachetnych i różne odmiany metali pozwalają na świetne dobranie pierścionków, naszyjników czy też kolczyków w wersji złotej oraz srebrnej. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka podstawowych zasad. Najważniejszą z nich jest ta, mówiąca, że im mniej tym lepiej. Nadmiar biżuterii na danej osobie może być bowiem nawet nieestetyczny, a efekt powinien być wręcz odwrotny. Kolejna kwestia to łączenie złota i srebra. Jest to jeden z błędów, uznawanych w wielu kręgach za brak taktu i wyczucia stylu. Jak więc poradzić sobie z doborem jednego z tych dwóch wspaniałych metali szlachetnych? Jak dopasować go do swojej urody? Srebrna bransoletka z gwiazdkami

Dominujący akcent w biżuterii

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak źle dopasowana biżuteria może wpłynąć na wygląd ogólny. Ważne jest więc, aby skupić się na konkretnym kruszcu i to właśnie na nim budować swój wizerunek. Ogólna zasada, jaką należy się kierować w doborze, mówi, że w zależności od typu urody powinno się nosić albo srebro albo złoto. Jednak oprócz najpopularniejszego złota żółtego dostępne jest jeszcze białe, które pomimo tego że jest droższe, kolorem przypomina srebrne ozdoby. Istotnym jest jednak aby pamiętać, że nie łączy się różnych gatunków biżuterii.

Uroda a rodzaj ozdób

Przyjmuje się, że najważniejszym kryterium w doborze biżuterii jest uroda. Osoby z jasną karnacją, niebieskimi oczami i ciepłymi rysami twarzy powinny zdecydować się na złotą biżuterię. Zaś panie z ciemniejszą skórą, włosami i oczami, lepiej będą się prezentować w biżuterii srebrnej. Od tej reguły jest jednak bardzo dużo wyjątków, które coraz bardziej wpływają na powszechną modę. Złoto noszone z umiarem okazuje się bowiem świetną ozdobą także i dla ciemnych brunetek z równie ciemnymi oczami. Nie należy więc od razu rezygnować z danego metalu. Najlepiej na własnej skórze wypróbować biżuterię złotą i srebrną. Od razu poczujesz, w którym kruszcu czujesz się lepiej. Złota bransoletka skrzydło anioła

Wpływ ubrania na biżuterię

Oprócz tego co opisane zostało powyżej, warto zwrócić uwagę na swój styl ubioru. Tutaj jest jednak podobnie jak i z urodą. Ciepłe i jasne kolory lepiej pasują do złota, a ciemniejsze do srebra. Po raz kolejny trzeba też zwrócić uwagę, że połączenie złota z czernią daje wspaniałe efekty. Należy jednak pamiętać, że w przypadku tego kruszcu nie wolno przesadzać z ilością. Zbyt grube bransoletki nie dopasują się do, nawet najpiękniejszej, sukienki. Żadna zasada nie będzie więc miała odzwierciedlenia w rzeczywistości dopóki sama nie odkryjesz własnego stylu!

Cena a jakość biżuterii złotej

Kolejnym elementem, na który wszyscy zwracają uwagę jest cena. Wiadomo nie od dzisiaj, że srebro jest tańsze niż złoto. Białe złoto potrafi być jednak droższe niż to żółte. W cenie liczy się również próba danego kruszcu. Im jest ona wyższa, tym więcej będzie kosztowała biżuteria. Tym też sposobem można spotkać czasami srebrny pierścionek, który wartością będzie przebijał niejeden wyrób ze złota. Wybierając więc biżuterię, czy to dla siebie czy to dla bliskiej osoby warto zwrócić uwagę również i na tę kwestię.
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 938 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-21
Ok dziękuję
2024-01-29
OKI
pixel