• SUMMER SALE
  • do -30% NA WSZYSTKO

Biżuteria to najlepszy prezent pod choinkę!

2018-11-16
Biżuteria to najlepszy prezent pod choinkę!Zbliżający się koniec roku i święta Bożego Narodzenia ponownie zwracają naszą uwagę na temat świątecznych prezentów. Co roku ci bardziej zapobiegliwi rozpoczynają ich poszukiwanie na wiele tygodni przed terminem świąt, inni do ostatniej chwili będą szukać natchnienia i nerwowo biegać po mieście w poszukiwanie najmilszych niespodzianek.

Jaki prezent na święta?

Katalog standardowych prezentów jest bardzo szeroki. Wśród nich są takie, które zawsze będą cieszyły obdarowanego a jednocześnie nigdy nie staną się prezentem chybionym, takim, który przeleży latami w szufladzie. Niewątpliwie do grupy prezentów pożądanych i jednocześnie bezpiecznych należą książki, perfumy i biżuteria. Biżuteria jest kwintesencją prezentu. Biżuteria to podarunek optymalny, skupiający wszystkie zalety nawet w niewielkim przedmiocie.

Biżuteria to najlepszy prezent pod choinkę

Potrzeba ozdabiania ciała kobiety, ale i mężczyzny pojawiła się u zarania historii człowieka. Pierwsze przykłady biżuterii, stricte ozdobnej, bez funkcji sakralnej, znane są co najmniej od 100 000 lat. Biżuteria, na przestrzeni wieków, zmieniała swoje funkcje, trzy najważniejsze z nich, to:
  1. funkcja użytkowa, ważna dla dekoracji stroju i utrzymania go w ryzach, czyli: spinki do krawatów, spinki do mankietów, broszki, klamry czy ozdobne agrafy, biżuteryjne zegarki
  2. funkcja ozdobna, dekoracyjna, biżuteria służąca wyłącznie do ozdoby ciała: kolie, korale, bransoletki, naszyjniki, pierścionki, kolczyki
  3. funkcja religijna: wszelkie talizmany czy amulety

Współczesna biżuteria pełni funkcję przede wszystkim ozdobną a noszona jest głównie przez kobiety. To dlatego biżuteria jest tak doskonałym prezentem na święta.

złoty naszyjnik celebrytka z łezkami

Biżuteria złota i srebrna na świąteczny prezent

Nie ma reguły mówiącej o wyższości złotej biżuterii na biżuterią srebrną. Nie dzisiaj. Złoto jest oczywiście cenniejszym kruszcem i tym samym bardziej kosztownym, niemniej współczesna biżuteria srebrna wykonana przez najlepszych artystów potrafi przybierać wyjątkowe formy i kształty. Dlatego każda z nich stanowi doskonały przykład świątecznego prezentu. Choćby nie wiadomo jak sprzeciwiać się zwyczajom, biżuteria zawsze sprawi kobiecie ogromną radość. Prezent, pieczołowicie wybrany, trafiony idealnie w gust kobiety, szlachetnie opakowany to najmilsza niespodzianka. To ten rodzaj prezentu, który wcale nie musi być kosztowny, by spełnić swoją rolę. Kolczyki złote czy srebne, zdobione kamieniami prawdziwymi czy syntetycznymi, łańcuszki o wyrazistym czy delikatnym splocie zawsze będą wymarzonym prezentem pod choinkę.
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 1004 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-10
Wszystko ok
2024-07-05
Z obsługi zamówienia jestem bardzo zadowolona.Szybko,sprawnie i z kulturą.
pixel